Omladnutie vďaka krvnej plazme

PRP (Platelet Rich Plasma) plazmaterapia je metóda, pri ktorej sa z vlastnej krvi odobranej do špeciálnych odberových setov – originálne špeciálne separačné sety na odber PRP renomovaného švajčiarskeho výrobcu Regenlab s FDA a CE certifikáciou.

Následne počas centrifugácie sa uvoľní veľké množstvo krvných doštičiek – trombocytov (preto aj názov PRP, platelet-rich plasma) – a z nich rastových faktorov, ktoré stimulujú po aplikácii v derme fibroblasty k tvorbe vlastného kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej.

Plazmaterapia spadá medzi ošetrenia všeobecne označované ako mezoterapia, pri ktorých sa počas ošetrenia početnými drobnými injekciami aplikujú do celej tváre aplikujú okrem krvnej plazmy aj iné látky napríklad vitamíny, koenzými a iné).

Pleť je po ošetrení jemnejšia, hydratovaná, vypnutejšia. Dochádza k vyhladeniu jemných vrások, zjemneniu hlbokých vrások, odstráneniu kruhov pod očami a zastaveniu procesu starnutia.

Najväčším pozitívom je bezpečnosť aplikácie, pozvoľný nástup efektu a trvácnosť zákroku, ktorý nezmení výraz tváre, len zjemní a omladí pokožku tváre, krku a dekoltu. Krvná plazma funguje ako skutočný elixír mladosti. Tým, že sa aplikuje telu vlastný materiál, eliminuje sa riziko akejkoľvek alergickej reakcie, zákrok predstavuje prirodzený spôsob rejuvenizácie na bunkovej úrovni.

Indikácie:

  • Ošetrenie jemných vrások, vypnutie a vyhladenie pleti
  • Ošetrenie dehydrovanej a zvädnutej pleti
  • Ošetrenie kruhov pod očami
  • Liečba vypadávania vlasov(aktivácia rastu, zlepšenie kvality)
  • Liečba atrofických a hypertrofických jaziev
    Prevencia starnutia

Frekvencia ošetrení:

Všeobecne sa odporúča absolvovať procedúru 2-3x s rozostupom približne 1 mesiac. Po určitom čase, napríklad 4 – 6 mesiacov, sa môže následne zopakovať udržiavacia kúra. pričom navodením novotvorby kolagénu sa po každom sedení výsledný efekt sumuje a pretrváva 6-12 mesiacov

Pokyny pred ošetrením:

2-3 dni pred ošetrením piť väčšie množstvo tekutín (2-3 l), 3 dni pred ošetrením neužívať lieky proti zrážaniu krvi, nekonzumovať alkohol, v deň ošetrenia nekonzumovať mastné jedlá.

Priebeh ošetrenia:

Z malého množstva krvi pomocou špeciálnej sady (RegenACR Kit) dochádza k príprave autológnej plazmy bohatej na krvné doštičky pomocou centrifugácie v priebehu 10 minút. Následne aplikujeme aktivovanú plazmu. Aplikácia môže byť manuálna injekčná, kedy sa krvná plazma natiahne do striekačky a ručne sa aplikuje do pokožky ako mezoterapia v jednotlivých maličkých vpichoch alebo pomocou najmodernejšieho bezbolestného injektora (Injektor U225) do ošetrovaných lokalít. Po zákroku dochádza k začervenaniu a napätiu pokožky, ktoré ustúpi v priebehu 24 hod. Na druhý deň po aplikácii už nie sú viditeľné takmer žiadne stopy po ošetrení.

Pokyny po ošetrení:

Po zákroku môže byť prítomné mierne začervenanie vymizne do 1-3 hodín po aplikácii. Výnimočne môžu vzniknúť v mieste aplikácie modrinky, ktoré sa vstrebú v priebehu niekoľkých dní.

Keďže sa pri plazmaterapii neaplikuje kyselina hyaluronová, s ktorou bývajú občas problémy, kedy po mezoterapii s kyselinou hyalurónovou môžu vzniknúť jemné hrčky, kvôli tomu, že kyselina hyalurónová je viskózny gél a je potom potreba ich rozmasírovať. Pri PRP plazmaterapii toto neplatí, pretože sa jedná o telu vlastný materiál. Žiadne hrčky alebo nerovnosti po aplikácii na pokožke nevznikajú.

Bezprostredne po ošetrení sa môžu použiť na pokožku špeciálne určené krémy, ktoré klientom odporučí lekár. Dva týždne nie je vhodné sa vystavovať extrémnemu teplu(solárium, slnečné žiarenie, sauna), používať reparačné krémy podľa odporučenia. Hlavne v letných mesiacoch je vhodné pár dní po zákroku pokožku chrániť pred slnečným žiarením.

Kontraindikácie:

Jedná sa o telu vlastnú látku, preto po tomto ošetrení nemôže vzniknúť alergická reakcia. Keďže sa jedná o invazívne ošetrenie, pri ktorom sa narúša celistvosť kože, neodporúča sa ho podstupovať počas tehotenstva, dojčenia, užívania antibiotík, počas akútneho infekčného ochorenia, hematologického a onkologického ochorenia.

PRP (plazma bohatá na krvné doštičky) sa používa aj na nechirurgické ošetrenie vypadávania vlasov, ktorá využíva regeneračný potenciál krvných doštičiek. A-PRP výrazne pomáha vyvolať regeneračný proces v oblasti vlasových folikulov a zlepšuje tak prekrvenie danej oblasti.

Ide o jedinečný spôsob využitia zdrojov vášho tela, počas ktorého sa do pokožky hlavy vstrekujú doštičky extrahované z vlastnej krvi pomocou najmodernejšieho bezbolestného injektora (Injektor U225).

Doterajšie výskumy potvrdili, že PRP je účinná pri vypadávaní vlasov spôsobenom vekom, ale aj pri chorobe Alopecia areata, ktorá spôsobuje vypadávanie vlasov u mladých a inak zdravých ľudí, taktiež aj pri androgénnej alopécii – hormonálne podmienené vypadávanie tzv. mužský typ plešatosti , pri zvýšenom vypadávaní a celkovom spomalení rastu vlasov.

Metóda sa považuje za bezpečnú a menej invazívnu alternatívu liečby v porovnaním s chirurgickým zákrokom. Môže stimulovať folikuly a spomaliť vypadávanie vlasov. V niektorých prípadoch môže dokonca pomôcť rastu novým vlasom.

Odporúča sa absolvovať procedúru 3-4x s rozostupom približne 1 mesiac. Táto metóda podporuje rast a obnovu vlasu, čo má za následok silnejšie a kvalitnejšie vlasy. Želaný efekt je viditeľný už po cca 4-6 týždňoch.

Sme tu pre klientov, ktorým na sebe záleží.

Objednať sa

Ďakujem za vaše služby. Vaša klinika je krásna! Aj vďaka Vám, vášmu milému personálu a prostrediu som si mohla oddýchnuť a cítiť sa príjemne. Prajem Vám veľa úspechov.

Krásne priestory, ochotný personál a skvelý výsledok práce. Veľká spokojnosť 🙂

Krásne príjemné prostredie s profesionálnym milým prístupom a krásnym výsledkom, veľká spokojnosť.

Najlepšia masáž, akú som doteraz vyskúšala, milý personál, krásna klinika, vrelo odporúčam 🙂

Nieto slov – vynikajúce strávenie času v príjemnom a peknom prostredí s milým (a vysoko kvalifikovaným) personálom.

Skvelý prístup personálu a odborný zákrok. Odporúčam ????????????

Úžasné prostredie, milí personál a dokonalé služby. Jednoznačne najlepšia voľba, dokonalosť. Ak raz vyskúšate, už nebudete chcieť ísť inde????

Vždy odchádzam spokojná. Od recepcie , cez sestričku až po pani doktorku veľká profesionalita, milý prístup . Ďakujem.