Škola chrbta, známa aj ako prevencia bolesti chrbta, je dôležitým programom, ktorý sa zameriava na udržanie a posilnenie zdravého chrbtového pohybu. Cieľom školy chrbta je naučiť ľudí správne postavenie tela a pohybové návyky, aby sa minimalizovalo riziko vzniku bolesti chrbta a iných druhov porúch. Tento program zahŕňa rôzne cviky na posilnenie chrbtových svalov, učí správne zdvíhanie ťažkých predmetov, ergonomiku pracovného miesta a správne sedenie.

Škola chrbta by mala byť súčasťou vzdelávacieho procesu už od mladého veku, aby sa ľudia naučili základným princípom správneho držania tela a prevencie bolesti chrbta. Okrem toho, pre dospelých, ktorí trpia bolesťou chrbta, môže byť škola chrbta súčasťou rehabilitačného programu, ktorý pomáha pri obnove funkcie a minimalizácii bolesti.

Výhody účasti v programe školy chrbta zahŕňajú zlepšené postavenie tela, lepšiu stabilitu a flexibilitu chrbtice, prevenciu porúch a bolesti chrbta a posilnenie svalov. Taktiež to môže prispieť k celkovému pocitu pohody a zlepšeniu kvality života.

Dôležitou súčasťou školy chrbta je tiež edukácia o dôležitosti aktívneho životného štýlu, správnej výživy a cvičenia, čo môže mať pozitívny vplyv na celkové zdravie chrbtice a tela. Preto je znalosť správnych pohybových návykov a hygieny tela dôležitá pre zachovanie zdravého chrbta nielen vo školskom prostredí, ale aj počas každodenného života.