Masáže

Klasická masáž

Prináša hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii, odbúrava napätie, napomáha k psychickej rovnováhe. Patrí k najviac využívaným druhom masáže.

 

Podporuje prekrvenie kože, vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, vstrebávanie opuchov či výronov, zlepšuje výživu a činnosť tkanív, kĺbov a šliach. Zmierňuje bolesti. Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje vzdialené orgány a má celkové pozitívne účinky na organizmus.

 

Má povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, centrálny nervový systém, podporuje imunitu. Upravuje spánok, pôsobí relaxačne, pomáha uvolňovať psychické napätie.Klasická masáž je vhodná pre ľudí s ochoreniami pohybového aparátu, s bolesťami chrbta, jemná pri chronických reumatických ochoreniach, pri rekonvalescencii. Pre ľudí s poruchami spánku, a pre tých, ktorí potrebujú znížiť psychické napätie a stres.

Masáž hlavy a šije

Masáž hlavy a šije je účinný spôsob relaxácie a uvoľnenia napätia v týchto oblastiach. Táto forma masáže môže byť veľmi príjemná a prospešná pre celkový stav tela i mysle. Počas masáže sa používa jemný tlak a pohyby, ktoré pomáhajú uvoľniť svaly, zlepšiť prietok krvi a zmierniť stres.

 

Masáž hlavy a šije môže tiež pomôcť zmierniť bolesti hlavy a migrény, zlepšiť krvný obeh v oblasti hlavy a posilniť imunitný systém. Je dôležité počas masáže relaxovať a vychutnať si tento čas pre seba, aby sa dosiahol najväčší účinok.

Masáž lymfatického systému

Podporuje detoxikáciu, zvyšuje imunitu a pomáha proti opuchom alebo chronickej únave. Je taktiež jednou z najužitočnejších procedúr ovplyvňujúcich znižovanie hmotnosti a elimináciu celulitídy.

 

Lymfatická ručná masáž (manuálna lymfodrenáž) je špeciálna suchá masážna technika, kde sa jemnými, pomalými a presne definovanými ťahmi, hmatmi a tlakom pôsobí na povrch tela. Aktivuje sa tým pohyb lymfy v lymfatických cievach, ktoré odvádzajú lymfu do zberných lymfatických uzlín.

 

Lymfa je telová tekutina čírej, alebo mierne zakalenej farby, ktorá prúdi v lymfatických cievach a kapilárach. Denne našim telom pretečú 2 až 3 litre lymfy, z toho 60 až 80% v podkoží. Lymfu môžeme nazvať aj čističkou organizmu.

 

Lymfatický obeh odvádza z tkanív nahromadenú vodu, produkty metabolizmu, cudzorodé a škodlivé látky a vracia ich do krvi, čím dochádza k zmenšeniu opuchov a telesného objemu vôbec, ako aj k celkovému prečisteniu organizmu a aktivácii imunitného systému.

Medová detoxikačná masáž

Táto masáž je starým a osvedčeným prostriedkom ľudového liečiteľstva a pochádza z Ukrajiny. Využíva sa pri nej hlavne detoxikačný účinok medu, kompresné masérske hmaty a prírodné liečivé látky, ktoré sa počas masáže dostávajú cez pokožku do organizmu.

 

Medovou masážou sa dosahuje odstránenie starých usadenín a jedov až z hĺbky telesného tkaniva okolo celej chrbtice. Svojím detoxikačným pôsobením medová masáž oslobodzuje celý organizmus od usadenín, ktoré si v priebehu rokov nahromadil zo životného prostredia, potravy a liekov a telo sa ich nevie dostatočne zbaviť vlastnými vylučovacími orgánmi.

 

Medová masáž zbavuje telo toxínov, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus a aktivizuje prirodzenú čistiacu schopnosť tela. Táto masáž je veľmi príjemná, uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling – zjemňuje a hydratuje pokožku.

 

Účinky medovej masáže:

 

  • detoxidačný účinok, uvoľňuje z tela usadeniny, ktoré sa v priebehu rokov nahromadili
  • výborné účinky na pleť a silne oživuje celý organizmus
  • med obsahuje dôležité minerály a stopové prvky a telo cez pokožku tieto látky absorbuje
  • masáž chrbta včelím medom po obidvoch stranách chrbtice čistí póry a dôkladne prekrvuje pokožku
  • liečivá sila včelieho medu pôsobí cez pokožku priamo na reflexné zóny chrbta a dochádza tak k
  • stimulovaniu činnosti všetkých orgánov tela.

Tehotenská masáž

Tehotenská masáž je špeciálna forma masáže, ktorá je zvlášť vhodná pre tehotné ženy. Najväčší rozdiel oproti iným masážam je v tom, že nie sú určené na rýchlu detoxikáciu. Dôvodom je, že unikajúce toxíny môžu mať nepriaznivý vplyv na vývoj plodu. Namiesto toho je cieľom upokojenie, príjemné uvoľnenie, fyzické a psychické dobitie.

 

Aké pozitívne účinky môžete pocítiť po tehotenskej masáži?

 

  • Zlepšenie nálady.
  • Môžete pociťovať analgetické účinky.
  • Pomôže vám uvoľniť sa a relaxovať.
  • Blahodárne pôsobí na bábätko, ktoré môže byť počas kúry aktívnejšie a následne zaspí v brušku.
  • Vďaka miernym močopudným účinkom pomáha v boji proti nadmernému hromadeniu vody v tele.

 

Tehotenské masážne hmaty pôvodne pochádzajú zo švédskej masáže, v súčasnosti sú však populárne aj orientálne alternatívne formy masáží, ako napríklad thajská alebo yumeiho masáž. Orientálne masáže sú založené skôr na natiahnutí svalov ako na silné tlačenie, a to veľmi dobre vyhovuje potrebám žien počas tehotenstva.

 

Prečo je dôležitá tehotenská masáž?

 

Procesy, ktoré prebiehajú počas tehotenstva, spúšťajú v tele veľa zmien. Keď rastúce bruško začne chrbticu ťahať dopredu, zmení sa zaťaženie chrbtových svalov. Telo automaticky kompenzuje zmenené držanie tela, čo však môže spôsobiť preťaženie určitých svalov a ich citlivosť.

Zároveň sa v dôsledku hormonálnych zmien tkanivá mierne uvoľňujú, dochádza k rozšíreniu panvy, ktorá sa prispôsobuje rastúcemu plodu. Voľnejšie šľachy a kĺby ďalej zvyšujú zaťaženie svalov. Časté sú aj bolesti v hornej časti chrbta, svalov ramenného pletenca a bolesti trapézových svalov, ale je to pravdepodobnejšie v dôsledku stresu spôsobeného duševnými procesmi.

Tehotenská masáž dokáže zmierniť fyzické a psychické príznaky, a tým spôsobiť uvoľnenie a osvieženie.